top of page

Коли потрібна допомога психотерапевта
і з ким я працюю

Як і лікар, кожен психотерапевт має свою спеціалізацію, і професійний психолог точно знає з ким він готовий працювати, а з ким точно ні. 

І справа тут навіть не про досвід або освіту (хоча це теж має велике значення), справа у тому, що психолог як особистість має особливі сильні сторони, які можуть надати максимальну користь клієнту, в той час коли робота з певними запитами буде виснажливою та відповідно менш ефективною.

З ким і з чим
я працюю

Люди і ситуації, з якими я працюю ефективно та із задоволенням

Я працюю не з проблемами, я працюю з людиною і це перше, що треба розуміти. 

В психології, як і в медицині існує безліч симптомів та причин того чи іншого стану, і саме тому не варто запитувати у професійного психолога "чи працюєте ви з деперсією" наприклад. 

Будь-який психологічний стан людини, який викликає дискомфорт у самого себе або впливає на оточуючих є предметом моєї роботи з клієнтом. 

А спеціалізації психолога це лише інструменти для пошуку проблеми та формування терапевтичного впливу для впровадження змін у житті. 

Якщо ви вважаєте, що у вас депресія, криза середнього віку, професійне вигорання, ви відчуваєте що у вас занижено самооцінку, чи ви страждаєте від токсичних відносин, не можете збудувати сім'ю, відчуваєте постійну тривогу, страх, почуття провини, або маєте проблеми в інтимному житті це не факт, що саме це і буде тією темою, з якою ми будемо працювати. Тому що під час психотерапевтичних сеансів, я часто знаходжу приховані причини тих станів, з якими до мене звертаються і робота з клієнтом змінює свій напрям. 

Отже, якщо ви відчуваєте психологічний дискомфорт у житті з будь-якої причини це достатній привід звернутися до мене за допомогою. 

З ким і чим
я не працюю

Люди і ситуації, коли я не зможу надати якісної допомоги

Моя мета допомогти тій людині, яка прагне змін у житті, та має ресурси для таких змін, бо в іншому вападку моя робота з клієнтом буде марною тратою часу і грошей. 

Крім того, є стани, коли людині неможливо допомогти методами психотерапії, якими я володію. І я не працюю з темами, з якими не маю особистого життєвого і практичного досвіду.

 

Я не працюю з жертвами домашнього насилля, з наркозалежними і алкозалежними клієнтами, я не берусь допомогти клієнтам, що мають ПТСР пов'заний з військовими діями, а також з пацієнтами, у яких встановлено або є підозра на психіатричний діагноз.

bottom of page