top of page

ПОЧУТТЯ - ПАТЕРНИ ПОВЕДІНКИ

У кожного за все життя по-різному можуть складатися певні патерни в поведінці.

І їх дуже багато різних і на кожну ситуаціюзнайдеться свій. Розглянемо один із них на одну із ситуацій.

ЗВИНУВАЧУВАЛЬНИЙ. Це коли людина звинувачує іншого чи інших у якійсь ситуації. Це з опери, в якій невістка у всьому була винна. Це може бути винен будь-хто: держава, структура, той з чиєї вини це сталося, або ті, хто до цього був причетний. У всіх своїх невдачах, не вміннях, не знаннях людина одразу знайде того, хто в цьому винен, хто нібито щось зробив не так. Але причину треба шукати в собі. Якщо хочеться когось у чомусь звинуватити, або це вже зробили, то перше, що варто зробити:

✔️Зупиніться та замисліться: у зв'язку з яким почуттям я це роблю зараз? Наприклад, подруга/друг перестали з вами спілкуватися, а ви поспішайте звинуватити свого партнера за те, що той не так привітався. А насправді ви просто не хочете відчувати біль і відторгненя у зв'язку з цим.

✔️Живучи і проживаючи справжні почуття ви відчуватимете, що живете своє життя і не руйнуватимете контакт з оточуючими людьми

✔️Можливо коли раніше ви стикалися зі схожими переживаннями, де вас кидали, від вас йшли, і вам було боляче, вам говорили «сам/сама винна». І тоді, коли вам боляче, у вас у зчіпці з цим почуттям присутнє нав'язане почуття ПРОВИНИ.

✔️Ця зв'язка застрягла у вашому досвіді і тому ви живете за таким патерном. Але ви точно у цьому не винні. Попередній досвід можна і потрібно перепрожити в терапії. А поки що спостерігайте за собою, подивіться всередину себе, може знайдете інше почуття, ніж кнопку «пошук винних», що залипла.bottom of page